Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cumartesi / 09:00 - 18:00
Bizi arayın

0352 504 6 444

Mesaj Atın

info@selmanagirvasita.com

14 Kasım 2019 -

DAF, Uzatılmış Menzilli CF Electric modelini sunuyor

DAF, tamamen elektrikli kamyonların geliştirilmesinde ve satışında ön planda yer alır. CF Electric’in ilk modellerinin saha çalışma testleri 2018 yılında Hollandalı ve Alman müşterilerle başladı. Ardından yeni yazılım ve yeni bir kumanda tablosu ile donatılmış ikinci nesil geçen yıl satışa sunuldu.

Çekici ve kamyon
DAF CF Electric; genel dağıtım gereksinimleri, süpermarketlere ürün tedariki ve atık toplama gibi uygulamalarda şehir içi bölgelerde sıfır emisyon ve sessiz kullanım için idealdir. DAF şu anda CF Electric’i 4×2 çekici olarak (GCW: 37 ton) ve maksimum manevra kabiliyeti için yönlendirilen öndeki arka dingilli 6×2 kamyon olarak (GVW: 28 ton) sunmaktadır.

Kanıtlanmış ve güvenilir teknoloji
En yeni nesil CF Electric araçlar, önceki nesillerin kanıtlanmış güvenilirliği ve kullanıcı dostu özellikleri dikkate alınarak geliştirilmiştir. Geçerli nesle, 350 kWh (315 kWh etkin kapasite) kapasiteye sahip lityum iyon akü grubu eklenmiştir. Yeni akü grubu, daha güçlü olmasının yanı sıra çok daha hafiftir. Ağırlığı 700 kg kadar azalmıştır. Bu azalma doğrudan daha fazla yük kapasitesi demektir.

Akü jele gömülüdür; bu nedenle hava şartları ne olursa olsun sıcaklığı her zaman 25-40 Santigrat derece arasında kalır. Böylece akü grubunun dayanıklılığı ve tutarlı performans seviyesi desteklenir.

Elektrik gücüyle günde 500 kilometre
Aynı boyutlarını koruyan akü grubunun artan kapasitesi sayesinde CF Electric, artık önceki nesillere kıyasla iki kat daha yüksek olan 200 kilometreden fazla bir menzile sahiptir. Akünün tamamen şarj edilme işlemi, genellikle kamyonun ana merkezinde yapılır ve 300 kilowatt kapasiteli bir şarj istasyonu kullanılarak yaklaşık 75 dakika sürer.

Yükleme/boşaltma sırasında veya sürücü mola verdiğinde akü yeniden şarj edilirse DAF CF Electric kullanırken yalnızca elektrik gücüyle günde 500 kilometre sürüş yapmak mümkündür. Bu, kamyonun üretkenliği ve verimliliği açısından çok avantajlıdır.

Satın alma ve kullanım ile ilgili özel tavsiyeler

Elektrikli araçların kullanılması, müşterinin özel bir yaklaşımını gerektirir. Bu nedenle DAF, müşterilerine araçları için en verimli planı oluşturmalarına yardımcı olmak amacıyla gelişmiş rota simülasyon modelleri aracılığıyla destek sunar. Ayrıca akünün akıllı ve verimli bir şekilde şarj edilmesi konusunda faydalı tavsiyeler verir. Bunlara ek olarak DAF, VDL gibi belirli tedarikçilerle birlikte optimum şarj altyapısı konusunda tavsiyeler de sunar.

Eylül ayında satışta
Uzatılmış menzilli CF Electric, Eylül ayında satışa sunulacak ve teslimatın 2021 yılının ilk aylarında başlaması bekleniyor.

“İleri yönde önemli bir adım”

DAF Ürün Geliştirme Müdürü Ron Borsboom, “Yeni CF Electric, daha uzun menziliyle elektrikli kara yolu taşımacılığındaki lider konumumuzu güçlendiriyor. Bu kamyon, şehirlerimizde hava kalitesini iyileştirme ve CO2 emisyonlarını azaltma yönündeki talebin artması üzerine geliştirilmiştir. Sadece elektrik gücüyle günde 500 kilometre, taşıma operatörleri için oldukça uygun.” diyor.

we supplements its own ultra-modern fleet and network with an extensive network of subcontractors and partners who work under the responsibility and control

DAF CF Electric | FT çekici — Teknik özellikler

Şasi 4×2
Dingil mesafesi 380 santimetre
Çekicinin ağırlığı 9000 kg
Elektrik motoru 210 kW
Tork 2000 Nm
Akü kapasitesi 350 kWh (315 etkin kapasite)
Tam şarj edilmiş araç menzili 220 km’ye kadar
Hızlı şarj olan aküler 75 dakika (300 kW değerinde)

DAF CF Electric | FAN kamyon — Teknik özellikler

Şasi 6×2, öndeki arka dingil
Dingil mesafesi 380/420/460/480 santimetre
Kamyon ağırlığı 10.200 kg
Elektrik motoru 210 kW
Tork 2000 Nm
Akü kapasitesi 350 kWh (315 etkin kapasite)
Tam şarj edilmiş araç menzili 220 km’ye kadar
Hızlı şarj olan aküler 75 dakika (300 kW değerinde)

2 Comments

Robert McDonald
Kasım 14 , 2019 Cevapla

Energistically optimize installed base channels after open-source sources. Continually repurpose team driven markets via long-term high-impact imperatives.

Aaron Lennon
Kasım 14 , 2019 Cevapla

Energistically optimize installed base channels after open-source sources. Continually repurpose team driven markets via long-term high-impact.

Leave a comment